وبلاگ

راه کارهای قطعی برای ترک سیگار

استفاده از ویپ ترک سیگار به جای سیگار

انواع مختلف راه کار های ترک سیگار مناسب برای تمام سنین

مصرف دخانیات شاید در ابتدا آنقدرها که باید به عنوان موضوع مهمی تلقی نشود، اما در ادامه می‌تواند مشکلات بسیاری را به دنبال خود داشته باشد. یکی از انواع دخانیات رایجی که افراد، چه زنان و چه مردان، از سنین پایین شروع به استفاده از آن می‌کنند، سیگار است. هرچه میزان مصرف سیگار بالاتر برود، قطعا مشکلاتی که می‌تواند گریبان گیر فرد شود نیز افزایش پیدا می‌کند. به همین خاطر ما در این مطلب قصد داریم به معرفی انواع راه کارهای ترک سیگار بپردازیم. همراه ما باشید.

آشنایی با مضرات سیگار

اصلا چرا باید سیگار را ترک کنیم؟

برخی از افراد به هیچ عنوان به دنبال ترک سیگار نمی روند! چه بسا که حتی دلایلی را نیز بر اساس عوارض ترک سیگار به دیگران ارائه می دهند تا بتوانند خود را در این زمینه بیشتر قانع کنند. با این حال اما اگر قصد دارید واقعا سیگار را کنار بگذارید،دلایل بسیاری وجود دارد که با توجه به آنها می‌توانید در این زمینه مصمم تر قدم برداریدو بیشتر به فواید ترک سیگار توجه کنید تا عوارض آن در ابتدای این مسیر باید پاسخ سوالات زیر را برای خود جمع آوری کنید:

 • چه چیزی را در مورد سیگار کشیدن دوست ندارم؟
 • هنگام سیگار کشیدن چه چیزهایی از دست می‌دهم؟
 • دخانیات چگونه بر سلامت من تأثیر می‌گذارد؟
 • اگر به سیگار کشیدن ادامه دهم چه اتفاقی برای من و خانواده‌ام می‌افتد؟
 • با ترک سیگار چگونه زندگی من بهبود می یابد؟

هنگامی که پاسخ این سوالات را دریافت کردید و دلایل خود را برای ترک سیگار دانستید هر روز آنها را به خود یادآوری کنید.به این کار مراقبت های بعد از ترک سیگار گفته می شود. این موارد می‌توانند شما را ترغیب کنند که سیگار را برای همیشه ترک کنید. از سویی دیگر، روش‌هایی بسیار ساده وجود دارد که می‌توانید با کمک گرفتن از آن‌ها در سریع‌ترین زمان به ترک سیگار بپردازید، مانند خرید پاد یکبار مصرف یا ویپ ترک سیگار که در ادامه بیشتر به آن اشاره خواهیم کرد.

پیشنهاد ما به شما:  تفاوت ویپ و پاد؟ ویپ بهتر است یا پاد؟

مزایای ترک سیگار

قطعا می‌دانید که انواع راه های ترک سیگار می‌توانند تا چه اندازه برای شما مزایای بسیاری را به همراه داشته باشند. به همین خاطر در اینجا لیستی را برای شما تهیه کردیم که مهم‌ترین مزایای ترک این ماده شیمیایی را به شما گوشزد می‌کند. با بررسی این لیست و خرید جویس اصل در کنار ویپ ترک سیگار، اولین قدم برای ترک این ماده مخدر را بردارید.

 • خطر ابتلا به سرطان، حملات قلبی، بیمار‌های قلبی، سکته مغزی، آب مروارید و سایر بیماری‌ها کمتر خواهد بود.
 • احتمال سرماخوردگی یا آنفولانزا کمتر می‌شود و اگر بیمار شویم می‌توانیم سریعتر بهبود پیدا کنیم.
 • راحت تر نفس می‌کشم و کمتر سرفه می‌کنم.
 • فشار خونم پایین میاد
 • پوست من سالم‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسد.
 • دندان‌ها و ناخن‌های من لک نمی‌شود.

همان طور که اشاره کردیم، شما می‌توانید با خرید ویپ و استفاده از آن به جای سیگار، به ترک دخانیات بپردازید. در نظر داشته باشید که ترک سیگار با ویپ بهترین روش و یکی از پاسخگو ترین روش ها در برابر انواع اعتیاد به سیگار است.در این بین همچنین خرید سیگار الکترونیک نیز بسیار توصیه می‌شود که در ادامه به آن می‌پردازیم.

بهترین روش برای ترک سیگار

چگونه سیگار را ترک کنیم؟

حال که با دلایل و مزایای ترک سیگار آشنا شدید، در این بخش به سراغ این می‌رویم که چگونه سیگار را ترک کنیم. مراحل ترک سیگار به سه دسته آسان که معمولا با جایگزینی مانند خرید پاد انجام می‌شود، تعدادی از افراد سعی می‌کنند با از بین بردن منبع اصلی نیکوتین و خرید جویس به همراه استفاده از آن در ویپ‌ها شروع به ترک سیگار کنند و مرحله سخت که فرد اجازه خرید سالت نیکوتین یا هرچیزی که دارای نیکوتین باشد را ندارد. حال این دسته بندی مناسب چه افرادی است؟

دسته بندی آسانمناسب برای افرادی سال های زیادی به استعمال دخانیات پرداخته اند.
دسته بندی متوسطمناسب برای افرادی که معمولا از سیگارهایی با درصد نیکوتین کم استفاده کرده و از زمان استفاده از دخانیات آنها زیاد نمی‌گذرد.
دسته بندی سختافرادی که به تازگی سیگار کشیدن را آغاز کرده‌اند.

حال به سراغ راهکارها برای هر فرد در هر دسته بندی می‌رویم.

افراد گروه اول

برای افراد گروه اول، عوارض پنهان سیگار بسیار زیاد است. به همین خاطر این افراد می‌بایست ابتدا از جایگزین برای ترک سیگار خود استفاده کنند. آنها می‌توانند به خرید ویپ یا پاد بپردازند و از سویی دیگر با خرید لوازم یدکی ویپ و پیشرفته کردن آن، به شکلی آهسته خود را از سیگار جدا کرده و جایگزینی دیگر برای آن قرار دهند. نکته حائز اهمیت این است که ویپ‌ها و پادها، جایگزینی بسیار سالم‌تر از سیگار هستند، زیرا شما تنها به استفاده از نیکوتین می‌پردازید، نه سوختن کاغذ یا قطران که در سیگار یافت می‌شود. این گونه سریع‌تر نیز می‌توانید به ترک سیگار پرداخته و راحت‌تر درصد نیکوتین را کاهش دهید.می توانید با خرید سالت اورجینال و استفاده از آن در ویپ دو منظوره، این مرحله را ساده تر و راحت تر پشت سر بگذارید.

پیشنهاد ما به شما:  راهنمای خرید ویپ

افراد گروه دوم

این افراد نسبت به افراد گروه اول، سابقه کمتری در استعمال دخانیات دارند، پس می توانند از بهترین روش خانگی برای ترک سیگار نیز استفاده کنند، اما سریع ترین راه ترک سیگار برای این دسته از افراد، کاهش متناسب استفاده از دخانیات است. به عنوان مثال، اگر هر روز 3 الی 4 عدد سیگار استفاده می‌کردند، آن را به 3 روز در هفته برسانند و روزهایی که مجاز به استفاده از سیگار نیستند را به ورزش کردن و گذراندن با یک جایگزین خوب بپردازند. شاید این روش نسبت به روش قبلی کمی مشکل باشد، اما پاسخ‌دهی آن سریع‌تر از افراد گروه اول است.

شایان ذکر است که در این روش شما موظف هستید که هر ماه تعداد روزهایی که به استفاده از سیگار می‌پردازید را کاهش دهید تا زمانی برسد که شما دیگر از سیگار استفاده نمی‌کنید. حال در این مقطع می‌توانید با بررسی تفاوت سالت و جویس و انتخاب بهترین طعم جویس که فاقد نیکوتین است، از ویپ ها استفاده کرده و یک جایگزین سالم را برای سیگار خود ارائه دهید. و از پادها یا ویپ‌هایی که از مایعات الکترونیکی فاقد نیکوتین بهره می‌برند استفاده کرده و از طعم آن‌ها لذت ببرید.

افراد گروه سوم

افراد گروه سوم راه سختی را در پیش دارند! این دسته از افراد عموما اشخاصی هستند که به تازگی وارد دسته بندی افرادی که به استعمال دخانیات پرداخته‌اند شده و اگر روش‌های قبلی را روی آن‌ها پیاده سازی کنیم، ممکن است به جای ترک سیگار به استفاده بیشتر آن روی آورند! اگر جزو این دسته از افراد هستید و برایتان سوال پیش آمده است که بهترین راه ترک سیگار کشیدن چیست، باید بگوییم که شما باید به یکباره آن را کنار بگذارید!

پیشنهاد ما به شما:  ویپ ۱۰۰ تومانی

بله، شاید کمی سخت باشد، اما شما نمی‌توانید به کاهش آن بپردازید یا از همان ابتدا، ویپ یا پادی را جایگزین سیگار کنید. شما به مدت 18 روز نباید به استفاده از سیگار بپردازید. باید به بدن خود اجازه دهید که در این 18 روز، تمام محتویات نیکوتینی که در خون شما وجود دارد را از بین ببرد. در این روش شما به نوعی به بدن خود شک وارد می‌کنید. پس از گذر این 18 روز، قطعا شما میلی به استفاده از دخانیات ندارید؛ اما اگر خواستید چیزی را جایگزین کنید، می‌توانید از ویپ‌ها و پادها استفاده کنید.

خوراکی های مخصوص ترک سیگار

حال که متوجه شدیم که برای ترک سیگار چه باید کرد، در این بخش می‌خواهیم به شما بگوییم که بعد از ترک سیگار چه بخوریم یا از طرفی دیگر، برای ترک سیگار چه بخوریم تا این پروسه سریع‌تر پیش برود.به این موارد، ترک سیگار به روش طبیعی گفته می شود.

به طور کلی، مصرف سبزیجات باعث می‌شود تا بدن قلیایی شده و روند ترک سیگار راحت‌تر انجام شود. انواع کلم، قارچ، تربچه، سیر، اسفناج و برگ چغندر بهترین خوراکی‌هایی هستند که شما را در روند ترک سیگار همراهی می‌کنند.. البته ناگفته نماند که برخی روش ترک سیگار با نمک را نیز پیشنهاد می کنند. باید بدانید که انواع روش های ترک سیگار بسیاری در حال حاضر توسط افراد در سراسر جهان ارائه می شود. شما بایستی با توجه به فیزیک بدنی خود، بهترین را انتخاب کنید.

سبزیجات مناسب در هنگام ترک سیگار

سخن پایانی

در این مطلب ما سعی بر این داشتیم تا به تمامی راه کار های ترک سیگار بپردازیم. با توجه به این که شما در کدام دسته‌بندی قرار می‌گیرد، روش مخصوص به ترک سیگار خود را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که استفاده از ویپ‌ها و همچنین پاد سیستم‌ها می‌توانند تاثیر بسیار خوبی در روند ترک سیگار شما داشته باشند.

سوالات متداول

کدام دسته می بایست به یک باره سیگار را کنار بگذارند؟

گروه سوم که شامل افرادی هستند که به تازگی وارد حیطه استعمال دخانیات شده‌اند.

چه خوراکی هایی برای ترک سیگار مفید هستند؟

انواع و اقسام سبزیجات‌ها گزینه‌ای عالی برای ترک سیگار هستند.

 برخی از مزایای ترک سیگار کدام اند؟

از بین رفتن لکه های ناخن و دندان، شفافیت پوست، کاهش ابتلا به بیماری های قلبی عروقی.

4.3/5 - (15 امتیاز)

دیدگاهی در مورد “راه کارهای قطعی برای ترک سیگار

 1. رسول گفت:

  با سلام
  آیا عوارض ویپ کمتر از سیگار است؟

  1. روکو ویپ گفت:

   سلام 🙂
   تا این لحظه مطالعات آزمایشگاهی و میدانی آسیب جدی ای رو در مورد مصرف ویپ و پاد ثابت نکردن. البته مصرف افراطی هرچیزی میتونه آسیب بزنه ولی در مقایسه مصرف سیگار و ویپ قطعا ویپ آسیب بشدت کمتری داره. سوختنی در کار نیست و هیچ ترکیب شیمیایی مضری وارد بدن نمیکنه (بجز نیکوتین). البته به شرط مصرف جویس اورجینال و با آگاهی از نحوه ی استفاده

 2. علی منصوری گفت:

  بنظر شما قرص ترک سیگار بهتر است یا ویپ؟

  1. روکو ویپ گفت:

   هر دو می تونن راه های موثری باشن. ولی برای کسی که سیگار مصرف میکنه، پاد سیستم با جویس سالت نیکوتین تونسته برای جایگزین سیگار موثرتر باشه. چون هم سریع احساس نیاز به نیکوتین رو جواب میده و هم بخار شبیه به دود رو به ما میده. و در کل عادت کشیدن سیگار رو خیلی واقعی تر شبیه سازی میکنه.

 3. ساسان فدایی گفت:

  ببخشید راه های ترک سیگار زیادی وجود داره. مثل
  قرص ترک سیگار
  آدامس ترک سیگار
  ترک سیگار با نمک
  ترک سیگار با ویپ یا پاد
  بنظرتون کدوم بهتره ؟

  1. روکو ویپ گفت:

   درود بر شما، همه ی این موارد میتونن موثر باشن، اما دو مورد برای کسایی که سیگار مصرف میکنن خیلی جذابه یکی دودی که از دهان خارج میشه و دومی اینکه در لحظه حس گیرایی نیکوتین رو تجربه کنن. مصرف سالت نیکوتین با پاد از این جهت نسبت به بقیه خیلی نزدیک تر به مصرف سیگاره و خیلی راخت تر جایگزین سیگار میشه

 4. جواد گفت:

  ترک سیگار با ویپ چند روز زمان میبره؟
  عوارض ترک سیگار چند روز است؟

  1. روکو ویپ گفت:

   با مصرف جویس سالت نیکوتین با دستگاه پاد می تونید در لحظه سیگار رو کنار بگذارید، و بسته به مقدار مصرف سیگارتون در گذشته، بین 3 روز تا یک ماه مقدار زیادی از تاثیرات سیگار روی بدنتون رو کاملا برطرف کنید

 5. امیر گفت:

  من هرموقع خواستم سیگار ترک کنم نتونستم. ولی الان عاشق ویپ شدم ولی ویپم خراب شده.شما ویپ میفروشین؟ قیمت ویپ چقدره؟

  1. روکو ویپ گفت:

   درود، بله ما به صورت تخصصی ویپ کار میکنیم، ولی برای اینکه بتونید دستگاه و جویس مناسبی رو واسه ترک سیگار انتخاب کنید حتما قبل از خرید برای راهنمایی بیشتر با پشتیبانی فروشگاه تماس بگیرید یا از طریق واتساپ و تلگرام سوالاتتون رو مطرح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *